Typ 03

Orientační cena

2 500 000 Kč bez DPH

Cena projektu

Základní parametry

Podlaží 1
Obytné místnosti 3
Zastavěná plocha 115 m2
Užitná plocha 71 m2
Obytná plocha 50 m2
Min. rozměry pozemku 800 m2
Konstrukce Zděná
Dohodnout konzultaci

Detailní popis domu

Typový projekt rodinného domu je určen pro 2 – 4 osoby. Zastavěná plocha RD činí 114,5 m2, včetně krytého stání. Obestavěný prostor je celkem 466 m3. Orientační cena RD dle cenových ukazatelů pro rok 2016, pro rodinné domy zděné je cca 2,0 mil. Kč bez DPH.

Jednopodlažní dům se sedlovou střechou je navržen jako zděný. Obvodové nosné stěny jsou doplněny vnitřními nosnými stěnami, které zajistí prostorové ztužení objektu a zároveň vytvoří vhodné podpory pro uložení střešní konstrukce. Konstrukce střechy je řešena ze sbíjených dřevěných vazníků. Uprostřed domu je mezi vazníky vytvořen volný prostor , který může mít funkci půdy.

Obvodové a vnitřní nosné zdivo je ukončeno železobetonovým ztužujícím věncem. Založení domu je navrženo na ŽB pásech ze ztraceného bednění se spodním monolitickým stupněm. Základová deska je železobetonová.

Fasáda domu je kontaktní omítka. Soklová část, stejně jako komínové těleso, je obložena obkladovými cihlovými pásky v šedé barvě. Okna RD jsou plastová s rámy v tmavě šedé variantě a se zasklením izolačním trojsklem.

Tvar střechy je sedlový se sklonem kolem 25°. Zateplení střešní části bude v úrovni stropu, se zakončením sádrokartonovým podhledem. Nad povrch střešní roviny vystupuje jednoprůduchový komín.

Hlavním zdrojem vytápění je krbová vložka s teplovodním výměníkem s napojením na akumulační nádrž, jako sekundární zdroj tepla je navržen elektrický kotel. Přípravu TUV bude zajišťovat integrovaný zásobník tepla, který je součástí akumulační nádrže. Podlahové vytápění, v kombinaci s nástěnnými otopnými tělesy, zajistí distribuci tepla do jednotlivých místností.

Dispoziční řešení

Před objektem je umístěno kryté stání pro jeden osobní automobil, jehož součástí je hlavní vstup do objektu. Za hlavním vstupem je předsíň, na kterou je napojena technická místnost, která slouží pro obsluhu a regulaci otopné soustavy a TUV.

Za předsíni je umístěna chodba, která spojuje všechny další místnosti ( Obývací pokoj s Kuchyňským koutem, Koupelna, WC, Dětský pokoj a Ložnice ). Z chodby je po skládacích schodech možný vstup na půdu, která může sloužit jako skladovací prostor.

Dohodnout konzultaci

Půdorys