Typ 02

Orientační cena

3 100 000 Kč bez DPH

Cena projektu

Základní parametry

Podlaží 2
Obytné místnosti 3
Zastavěná plocha 89 m2
Užitná plocha 88 m2
Obytná plocha 55 m2
Min. rozměry pozemku 600 m2
Konstrukce Zděná
Dohodnout konzultaci

Detailní popis domu

Typový projekt rodinného domu je určen pro mladé rodiny o 3 až 4 osobách, kteří hledají pohodlné bydlení za přijatelnou cenu. Zastavěná plocha RD činí 90,5 m2, včetně krytého stání. Obestavěný prostor je celkem 446 m3. Orientační cena RD dle cenových ukazatelů pro rok 2016, pro rodinné domy zděné je cca 1,9 mil. Kč bez DPH.

Dvoupodlažní dům s pultovou střechou je navržen jako zděný. Obvodové nosné stěny jsou doplněny vnitřními nosnými stěnami, které zajistí prostorové ztužení objektu a zároveň vytvoří vhodné podpory pro uložení stropu a krovu. Obvodové a vnitřní nosné zdivo je ukončeno železobetonovým ztužujícím věncem. Založení domu je navrženo na ŽB pásech ze ztraceného bednění se spodním monolitickým stupněm.

Fasáda domu je kontaktní omítka a provětrávaná s dřevěným horizontálním obkladem ze sibiřského modřínu po celém obvodu. Soklová část, stejně jako komínové těleso, je obložena obkladovými cihlovými pasky v šedé barvě. Okna RD jsou plastová s rámy v tmavě šedé variantě a se zasklením izolačním trojsklem.

Tvar střechy je pultový se sklonem kolem 8°. Zateplení střešní části bude v úrovni kleštin se zakončením sádrokartonovým podhledem. Nad povrch střešní roviny vystupuje jednoprůduchový komín.

Hlavním zdrojem vytápění je krbová vložka s teplovodním výměníkem s napojením na akumulační nádrž, jako sekundární zdroj tepla je navržen elektrický kotel. Přípravu TUV bude zajišťovat integrovaný zásobník tepla, který je součástí akumulační nádrže. Podlahové vytápění, v kombinaci s nástěnnými otopnými tělesy, zajistí distribuci tepla do jednotlivých místností.

Dispoziční řešení

Přes vstupní dveře v 1.NP se dostáváme do Předsíně, která je hlavním komunikačním prvkem v RD. Na levé straně se nachází Koupelna s WC, kde je umístěna i pračka. Přímo z Předsíně je je vstup do Obývacího pokoje s Kuchyňským koutem a Jídelnou. V centrální části je umístěna krbová vložka s teplovodním výměníkem, který je napojen na akumulační nádrž s TUV v Technické místnosti. Na pravé straně Předsíně je umístěna Technická místnost a schody do 2.NP. V 2.NP jsou chodbou spojeny čtyři místnosti (Koupelna, Ložnice, Dětský pokoj a Sklad) a výlez na střechu. Z Obývacího pokoje je vstup do exteriéru na terasu.  Na pravé straně objektu je umístěno kryté stání pro jeden osobní automobil. Kryté stání je prodlouženo až před hlavní vchod.

Dohodnout konzultaci

Půdorysy

půdorys 1.NP
půdorys 2.NP