Typ 01

Orientační cena

3 900 000 Kč bez DPH

Cena projektu

Základní parametry

Podlaží 1
Obytné místnosti 3
Zastavěná plocha 137 m2
Užitná plocha 89 m2
Obytná plocha 54 m2
Min. rozměry pozemku 600 m2
Konstrukce Zděná
Dohodnout konzultaci

Detailní popis domu

Typový projekt rodinného domu je určen pro starší či bezdětné páry, kteří hledají pohodlné bydlení za přijatelnou cenu. Zastavěná plocha RD činí 136,7 m2, včetně krytého stání vytvořeného přesahem střechy.Užitná plocha pak 89,1 m2 ( včetně dílny a skladu). Obestavěný prostor je celkem 532,2 m3. Orientační cena RD dle cenových ukazatelů pro rok 2015, pro rodinné domy zděné je cca 2,3 mil. Kč bez DPH.

Jednopodlažní dům typu “bungalov” je navržen jako zděný. Obvodové nosné stěny jsou navrženy z vápenopískových cihel tl. 240 mm a v interiéru jsou doplněny vnitřními nosnými stěnami tl. 175 mm, které zajistí prostorové ztužení objektu a zároveň vytvoří vhodné podpory pro uložení krovu. Obvodové a vnitřní nosné zdivo je ukončeno železobetonovým ztužujícím věncem. Založení domu je navrženo na ŽB pasech ze ztraceného bednění se spodním monolitickým stupňem. Základová deska je železobetonová tl. 150 mm.

Fasáda RD je provětrávaná s dřevěným horizontálním obkladem ze sibiřského modřínu po celém obvodu. Charakteristickým znakem je střídání dřeva s přírodní patinou ( šedé obložení ) a dřeva opatřeného pouze bezbarvou lazurou. Zateplení obvodových stěn je navrženo z EPS tl. 150 mm, přes který bude kotven rošt pro dřevěný modřínový obklad ( systém Spiral Anksys ). Cena tohoto typu fasády se pohybuje v rozmezí 1600 – 1800 Kč/m2 bez DPH ( klasický kontaktní fasádní systém s omítkou lze pořídit za 800 – 1200 Kč/m2 bez DPH). Soklová část, stejně jako komínové těleso, je obložena kamennými pískovcovými pásky. Stání pro automobily je ze strany doplněno dřevěným laťováním. Okna RD jsou plastová s rámy v tmavě šedé variantě a se zasklením izolačním trojsklem. V dílně, která bude nevytápěna je navrženo dvojsklo.

Tvarem zastřešení je průnik stanové a polovalbové střechy, se sklonem 20°. Na povrch je použit falcovaný plech s dvojitou drážkou v antracitovém odstínu, který je použit i na horizontální lemování v okapové části střechy. Krov je navržen z dřevěných sbíjených vazníků. Zateplení střešní části bude v úrovni stropu, se zakončením sádrokartonovým podhledem. Nad povrch střešní roviny vystupuje jednoprůduchový komín.

Hlavním zdrojem vytápění je tepelné čerpadlo vzduch – voda, jehož venkovní jednotka je zakomponována ve stěně pro automobilové stání. Vnitřní jednotka je umístěna v technické místnosti. Přípravu TUV bude zajišťovat integrovaný zásobník tepla, rovněž v technické místnosti. Krbová vložka obsahuje teplovodní výměník, který pokryje potřebu tepla při extrémních zimních teplotách. Podlahové vytápění, v kombinaci s nástěnnými otopnými tělesy, zajistí distribuci tepla do jednotlivých místností.

Dispoziční řešení

Hlavním vstupem se přes zádveří dostáváme do centrální chodby, která je páteřním komunikačním prvkem v RD. Na pravé straně se nachází pokoj pro hosty s vlastními úložnými prostory. Levá strana je věnována především majitelům domu, kde ložnice je v přímé návaznosti na koupelnu se sprchovým koutem, vannou a taky samostatné WC. V technické místnosti jsou umístěny technologie pro zajištění chodu domu, dále pak pračka se sušičkou. Hlavní prostor RD nabízí kuchyňský kout, jídelní část a obývací pokoj. V centrální části je umístěn krb s dvoustranným prosklením. Posuvnými dveřmi je přímý přístup na částečně krytou, dřevěnou terasu. Vjezd pro stání na automobil se nachází vedle hlavního vstupu do RD. V jeho zadní části je navržena dílna se skladem, která má jediný, samostatný vstup z exteriéru.

Dispoziční variantou s označením “B” je vytvořen RD pro osoby s omezenou schopností orientace a pohybu, zejména pak pro invalidní klienty na vozíku. Je brán ohled na dimenzi a bezprahovost jednotlivých dveřních otvorů a rovněž na dostatečný manipulační prostor ve funkčních částech objektu. V koupelně je přizpůsobeno WC s madly, sprchový kout a speciální umyvadlo pro bezproblémové používání osob na vozíku – je tak vytvořen privátní hygienický prostor pro obyvatele domu. Pro návštěvy je navrženo separátní WC hned vedle koupelny. Ostatní místnosti jsou umístěním shodné s variantou A. Přístup do technické místnosti je z hlediska zajištění dostatečného prostoru pro otáčení vozíku v chodbě navrženo ze zádveří.

Dohodnout konzultaci

Půdorys A

Půdorys B

bezbariérové řešení